صفحه اصلی / عملیات اجرایی کارخانه پلاسمای خون در کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - عملیات اجرایی کارخانه پلاسمای خون همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در کرمان آغاز شد.

 

 

 

به گزارش ایرنا عملیات اجرایی این کارخانه که از آن به عنوان نخستین پالایشگاه پلاسمای انسانی در ایران و بزرگترین کارخانه در خاورمیانه نام برده می شود، در ادامه سفر 2 روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به استان کرمان و با حضور استاندار، اعضای مجمع نمایندگان استان و جمعی از مسئولان در بخش ماهان از توابع شهرستان کرمان آغاز شد.
رئیس هیات مدیره شرکت پلاسمای نوین روز جمعه در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: عملیات اجرایی کارخانه پلاسمای خون در شهرک صنعتی فناوری سلامت واقع در جاده ماهان با یکهزار و 200 میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.
سید محمد صدرهاشمی افزود: مهمترین طرح کارخانه پلاسمای خون ماهان، پالایشگاه پلاسمای انسانی است که در این پالایشگاه بعد از جمع آوری پلاسما از آن آلبومین فاکتورهای هشت و 9 که هم اکنون به کشور وارد می شوند، استحصال می شود.
وی اظهار کرد: احداث کارخانه پلاسمای خون ماهان 300 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در سال ایجاد می کند و در راستای امنیت ملی و مصداق کامل اقتصاد مقاومتی دانش بنیان است.
وی گفت: این طرح علاوه بر ایجاد امنیت دارویی، موجب خودکفا شدن کشور در زمینه تولید پلاسما و سایر محصولات تولیدی خون می شود.
صدرهاشمی افزود: با احداث این کارخانه پلاسمای خون، ایران هشتمین کشور دنیاست که پالایشگاه پلاسمای انسانی دارد و این کارخانه اولین در ایران و بزرگترین در خاورمیانه است.
کارخانه پلاسمای خون در زمینی به مساحت 90 هکتار در 48 کیلومتری کرمان احداث خواهد شد.
این کارخانه برای 800 نفر اشتغالزایی و 700 هزار لیتر فرآورده خونی در سال تولید می کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر پنجشنبه وارد کرمان شد، شامگاه گذشته در نشست مشترک شورای اداری و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان شرکت کرد و امروز در راهپیمایی 22 بهمن شهر کرمان نیز شرکت و سخنرانی می کند.
خبرنگار: کمیل بهشتیان ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7429/3028

 

 

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا